Október hónapban két megemlékezésünk volt.

Az 1849. október 6-án Aradon kivégzett 13 tábornokra az 5. osztályosok emlékeztek meg. Nagyon megható műsorral készültek. Az erről készült fényképek itt érhetőek el.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc megemlékezése a 6. osztályosok feladata volt. Az ünnepség alatt a gyerekek megelevenítették az eseményeket. Eljátszották a tüntetéseket, a fegyveres megtorlásokat és a menekülők elválását az itthon maradóktól. Az ünnepélyen hallható zenék jól kiegészítették a mondanivalót. Az erről készült fényképek itt érhetőek el.

Gratulálunk mindkét osztálynak a szép előadásért! Köszönjük a felkészítő tanároknak a sok munkát!

2021. október 20-án az iskolai tanulói részt vettek a Te szedd! programban. Végig járták a falu összes utcáját, terét. Összegyűjtöttek 40 zsáknyi szemetet. Az Önkormányzat elszállította a teli zsákokat a polgármesteri hivatal udvarára.

Köszönjük az iskolásoknak, a kísérő pedagógusoknak és az Önkormányzat munkatársainak, hogy Sárszentágota megtisztult!

Az eseményről készített fényképek itt érhetőek el.

Szent Gellért ünnepén vettek részt pedagógusaink 2021. szeptember 24-én.